image-malamander-pack-shot

Tuhaf Deniz Kasabası’nda geçen bu ilginç ve ürkütücü macerada bir sürü renkli karakteri, büyük güçlere sahip olduğu iddia edilen bir taşın sahibi, efsanevi deniz canavarının gizemi peşinde koştururken göreceksiniz.

Tuhaf Deniz Kasabası’nda kış vakti. Yoğun sis ve çiy taneleri Büyük Nautilus Oteli’nin penceresinin önünde dolanmakta. Otelin kayıp eşya sorumlusu Herbet Limon’un beklenmedik bir misafiri belirir. Violet Parma isimli, Herbert’in yaşlarındaki, korkusuz kız çocuğu, onu aynı otelde bırakıp, kayıplara karışan ailesini araştırmaktadır. Violet’in Limon’un ailesini bulabileceği konusunda tam güveni vardır. Öte yanda Violet bir elinde kanca olan esrarengiz bir adam tarafından takip edilmektedir. Kasabanın yerel efsanesi Malamander- yumurtasının ele geçiren kişinin dileklerini yerine getireceği söylenen yarı insan yarı balık canavar- kendisini göstermektedir. Bazı kasaba sakinleri ise, kimileri iyi kalpli kimileri kötü, kendilerini canavar avcıları olarak addediyorlar. Herbert ve Violet onları aşıp Violet’in ailesine ne olduğunu bulabilecek mi? Bu fantastik macerada, sizin ve sınıfınızın seveceği bir seri başlıyor.

Övgüler

“Talihsiz Serüvenler dizisinin veya Bu Kitabın Adı Sır serisinin okruları yeni maceralarını bu kitapta bulacaklar”

Bulletin of the Center for Children's Books (starred review)

“Bu ürkütücü, ilginç üçlemenin başlangıç eseri -H.P. Lovercraft ve John Bellairs karışımını düşünün- sisli ve nemli bir eğlence”

Kirkus Reviews

“Mizah, macera ve olağanüstü garipliklerle dolu bu kitap resmen hayattan zevk almak için okuyacağınız bir ilaç.”

Anne Ursu, The Lost Girl kitabının yazarı

“Malamander çocukken hayalini kurduğum tarzda bir kitap: İlginç halk bilimi ile iki enteresan ve cesur çocuğun komik biçimde anlatılan macera dolu hikayesinin karışımı. Herşey bir sahil kasabasında turistler gittikten ve sezın kapandıktan sonra yaşanıyor. Bu kitap çok eğlenceli ve ben daha şimdiden bir sonraki kitabın rüyalarını görüyorum.”

Kate Milford, çok satan Greenglass House serisinin yazarı